idanito

مشاوره افسردگي

مشاوره افسردگي

افسردگي يك اختلال رواني جدي است كه به صورت منفي بر احساسات شما، شيوه تفكر و چگونگي عمل تان اثر مي گذارد. خوشبختانه با      مشاوره افسردگي      اين بيماري قابل درمان است.

افسردگي موجب تجربه احساساتي مثل احساس غم و از دست دادن علاقه به چيزها و فعاليت هايي كه قبلاً مورد علاقه بودند مي شود. اين بيماري مي تواند از نظر رواني و جسمي به فرد آسيب بزند و عملكرد مثبت او را در حوزه هاي فردي و اجتماعي شديداً كاهش بدهد.

نشانه هاي افسردگي شامل موارد زير هستند:

  • احساس غم شديد
  • از دست دادن علاقه به فعاليت هايي كه قبلاً مورد علاقه بودند و لذت نبردن از آن ها
  • تغيير در اشتها، كاهش وزن يا افزايش وزن
  • اختلالات خواب (كم خوابي يا خواب بيش از حد)
  • كمبود انرژي يا خستگي خيلي زياد
  • احساس گناه يا بي ارزشي
  • اختلالاتي در تفكر، تمركز يا تصميم گيري
  • افكار خودكشي يا اقدام به خودكشي

آدم هاي افسرده حتماً بايد از يك متخصص كمك بگيرند. افسردگي قابل درمان است و افراد افسرده بسياري در سراسر جهان درمان شده اند. اما اين اختلال رواني به سادگي و به صورت فردي درمان نمي شود.

خدمات مشاوره افسردگي كمك مي كند تا فردي كه از اين بيماري رنج مي كشد آگاه شود كه بايد از كجا شروع كند و وارد كدام مسير بشود.

 

چرا مشاوره افسردگي مهم است؟

معمولاً آدم هاي افسرده آنقدر غمگين، بي انرژي و نااميد هستند كه خودشان به فكر درمان نمي افتند. در اكثر مواقع افراد خانواده يك فرد افسرده شديداً نگران او هستند و مي خواهند او را از اين بيماري خطرناك نجات دهند.

از آنجايي كه همه افراد جامعه با اين اختلال رواني، علائم و نشانه هاي آن و روش هاي درمانش آشنا نيستند، ممكن است موقع مواجهه با اين بيماري در يكي از نزديكانشان گيج و سردرگم بشوند و ندانند كه بايد به كجا و چه كسي مراجعه كنند. استفاده از خدمات       مشاوره افسردگي       آگاهي افراد را افزايش مي دهد و فرايند درمان را تسهيل مي كند.

مشاوره افسردگي در آيدانيتو

آيدانيتو يك فضاي هوشمند مشاوره و آموزش است. در اين فضا افراد مي توانند با تماس با مشاوران متخصص و باتجربه در زمينه انواع اختلالات رواني، در مورد بيماري هاي رواني، علائم و نشانه هاي بيماري ها و روش هاي درمانشان اطلاعات به دست بياورند. خدمات       مشاوره افسردگي       در آيدانيتو شامل موارد زير است:

آشنايي با بيماري افسردگي

براي درمان يك بيماري، قبل از هر چيز بايد آن بيماري را درك كنيم. هر اختلال رواني اي ويژگي هاي خاص خودش را دارد. به دلايل مختلفي بروز پيدا مي كند و با توجه به ماهيتش روش هاي درماني مختلفي براي مقابله با آن مورد استفاده قرار مي گيرند.

مشاوران آيدانيتو مي توانند اطلاعات جامع و كاملي را در زمينه اختلال رواني افسردگي در اختيار مخاطبان قرار دهند.

علل افسردگي

بيماري هاي رواني ممكن است ريشه ژنتيكي داشته باشند يا به واسطه محيط ايجاد شده باشند. مشورت با يك مشاور متخصص به فرد افسرده يا خانواده اش كمك مي كند تا  فرايند درماني مناسبي را انتخاب كنند.

علائم و نشانه هاي افسردگي

ممكن است بعضي افراد فكر كنند كه هر غم يا غصه اي نشانه افسردگي است. اما ما به هيچ عنوان نمي توانيم به راحتي به كسي برچسب افسرده بزنيم.

متخصصان فقط زماني كسي را افسرده مي دانند كه تعدادي از نشانه هاي خاص در مدت مشخصي در او مشاهده شوند. مشاوران در طول مشاوره افسردگي مي توانند با توجه به اطلاعاتي كه يك مراجع يا مخاطب در اختيارشان قرار مي دهد، ابتلا يا عدم ابتلا به افسردگي را تشخيص بدهند.

درمان افسردگي

اختلالات رواني معمولاً به دو شيوه دارودرماني يا روان درماني درمان مي شوند. مشاوره افسردگي، با توجه به ويژگي هاي بيمار، بهترين روش هاي درماني را به مخاطب ارائه مي دهد.

در اين مقاله به موضوع مشاوره افسردگي پرداختيم. در ادامه مطالعه مقاله     مشاوره افسردگي       را به شما پيشنهاد مي كنيم

آيا شاهد نشانه هاي اختلال افسردگي در خودتان يا يكي از اعضاي خانواده تان هستيد؟ براي آگاهي از روش هاي درمان اين بيماري، در تماس با مشاوران آيدانيتو تعلل نكنيد.

شماره تماس فقط با تلفن ثابت و بدون گرفتن كد در سراسر كشور : 9099071974

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/2/8 ساعت: ۱۱ توسط:idanito :