idanito

كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97

كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97

در سالهاي اخير دانشگاه سراسري اقدام به پذيرش دانشجو بدون كنكور در دوره هاي روزانه، شبانه، پيام نور، مؤسسات عالي و غير انتفاعي در برخي از رشته ها و دانشگاه ها كرده است. در اينجا مي خواهيم نگاهي به كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 بيندازيم.

نكات پيرامون پذيرش در دوره روزانه

تحصيل در دوره روزانه، به صورت رايگان است. بنابراين براي جلوگيري از تبعيض و رعايت عدالت قوانيني براي پذيرش در دوره روزانه درنظر گرفته شده است.

 • درصورت پذيرش در دوره روزانه و عدم ثبت نام امكان انتخاب دوره روزانه به مدت يك سال را نداريد.

بنابراين اگر در دوره روزانه قبول شده ايد، توجه كنيد در صورتي كه مايل به تحصيل نباشيد، امكان انتخاب رشته در دوره روزانه را براي سال بعد نداريد.

رشته هاي دوره روزانه

قبل از بررسي كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 مي خواهيم با رشته هايي كه پذيرنده دانشجو در دوره روزانه و بدون كنكور هستند، آشنا شويم. طبق دفترچه سال 96، دانشگاه سراسري اقدام به پذيرش دانشجو براي دوره روزانه در رشته هاي زير كرده است:

رشته هاي سه گروه آموزشي اصلي را به صورت جداگانه براي شما آورده ايم:

 

رديف گروه رياضي و فني – كارشناسي – دوره روزانه
1 آمار
2 اقتصاد
3 اقتصاد كشاورزي
4 رياضي و كاربردها
5 علوم انتظامي
6 علوم قرآن و حديث
7 علوم كامپيوتر
8 علوم مهندسي
9 علوم و مهندسي آب
10 علوم ورزشي
11 فيزيك
12 مديريت صنعتي
13 هتلداري
14 مهندسي ايمني
15 مهندسي صنايع
16 مهندسي كامپيوتر

 

رديف گروه تجربي – كارشناسي – دوره روزانه
1 اقتصاد
2 اقتصاد كشاورزي
3 اقيانوس شناسي
4 زمين شناسي
5 زيست شناسي
6 ترويج و آموزش كشاورزي پايدار
7 زيست شناسي جانوري
8 زيست شناسي دريا
9 زيست شناسي گياهي
10 شيمي محض
11 علوم انتظامي
12 علوم قرآن و حديث
13 علوم و مهندسي باغباني
14 علوم و مهندسي جنگل
15 علوم و مهندسي خاك
16 علوم و مهندسي شيلات
17 علوم و مهندسي صنايع غذايي
18 علوم و مهندسي محيط زيست
19 علوم ورزشي
20 گياه پزشكي
21 مديريت صنعتي
22 مهندسي توليد و ژنتيك گياهي
23 مهندسي صنايع چوب و فرآورده هاي سلولزي
24 مهندسي صنايع مبلمان
25 مهندسي طبيعت
26 مهندسي علوم دامي
27 مهندسي فضاي سبز
28 هتلداري

 

رديف گروه انساني – كارشناسي – دوره روزانه
1 اقتصاد
2 جغرافيا
3 زبان و ادبيات عربي
4 علوم انتظامي
5 علوم قرآن و حديث
6 علوم ورزشي
7 مديريت صنعتي
8 هتلداري

 

نحوه تأثير معدل بر قبولي

پذيرش در آزمون صرفاً با سوابق تحصيلي بر اساس معدل كتبي ديپلم صورت مي گيرد. به دليل امكان متفاوت بودن ديپلم و گروه آزمايشي، ضريب تأثير معدل ايجاد شده است. در جدول زير ضريب تأثير معدل ديپلم را بر اساس نوع ديپلم و گروه آزمايشي مشخص شده است.

نحوه قبولي

نحوه و اولويت قبولي در آزمون صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي بر اساس موارد زير است:

1- معدل ديپلم

2- يكسان بودن ديپلم و گروه آزمايشي

كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 براي اين دسته از رشته ها صادر نميشود. زيرا  قبولي در اين رشته ها بدون كنكور و بر اساس سوابق تحصيلي داوطلب صورت مي گيرد و در بررسي و مقايسه سوابق تحصيلي رتبه بندي وجود ندارد.

در اين مقاله به بررسي كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97  پرداختيم شما ميتوانيد مقاله مراحل ثبت نام كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 را نيز مطالعه نماييد تا با نحوه ومراحل ثبت نام بدون كنكور كارشناسي بيشتر آشنا شويد.

ارشد بدون كنكور ، دكتري بدون آزمون ، كارداني بدون كنكور ، كارداني به كارشناسي بدون كنكور ، كارشناسي بدون كنكور، گروه پزشكي بدون كنكور


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۳۸:۱۰ توسط:آيدانيتو موضوع:

طلاق عاطفي: متأهل اما مجرد

 

طلاق عاطفي

طلاق يا به شكل رسمي و قانوني اتفاق مي‌افتد كه شامل رفت‌و‌آمد به دادگاه، مراحل قانوني، تغييرات محل زندگي، مسائل مالي، مسائل مربوط به حضانت فرزندان و… است. يا اينكه در فرآيندي به نام طلاق عاطفي رخ مي‌دهد؛ در اين شرايط زوجين بهمشاوره طلاق نياز پيدا مي كنند.برزخي كه در آن همسران همچنان در كنار هم زندگي مي‌كنند، اما ديگر عاشق هم نيستند. به ندرت با هم صحبت مي‌كنند، توجهي به هم نشان نمي‌دهند، مدام با هم جروبحث مي‌كنند و ممكن است بي وفايي كنند و به خيانت روي بياورند.

در حقيقت طلاق عاطفي يك واكنش رواني است كه وقتي همسران حس مي‌كنند زندگي مشترك ناكارآمد است و از مسير سلامت خارج شده از آن استفاده مي‌كنند. گاهي افراد با تجربه‌ي طلاق عاطفي به طلاق قانوني روي مي‌آورند و گاهي سال‌ها با طلاق عاطفي در كنار هم زندگي مي‌كنند.

.در اين بخش ما به مشاوره طلاق پرداخته و در ادامه بيشتر به آن ميپردازيم

نشانه‌هاي طلاق عاطفي

كاهش ارتباط

هر نوع از روابط سالم نيازمند ارتباط برقرار كردن است. ارتباط به شكل‌هاي متنوعي اتفاق مي‌افتد. ممكن است نگاه محبت‌آميزي باشد كه همسران به هم مي‌اندازند يا به صورت گپ‌و‌گفت و نوازش خودش را نشان بدهد.

وقتي طلاق عاطفي رخ مي‌دهد، زوجين به ندرت با هم صحبت مي‌كنند و در صورت هم صحبتي هم معمولاً در حال شماتت و انتقاد كردن از هم هستند.

كاهش صميميت عاطفي و جنسي

همسران در يك زندگي مشترك سالم، همديگر را در آغوش مي‌گيرند، مي‌بوسند، با هم كلام عاشقانه ردوبدل مي‌كنند، عشق بازي مي‌كنند و رابطه‌ جنسي دارند.

وقتي دو نفر از لحاظ عاطفي از هم جدا شوند، بيشتر اين نزديكي‌هاي عاطفي و فيزيكي كاهش مي‌يابند.

ممكن است اين تغيير به آرامي اتفاق بي‌افتد. در ابتدا ممكن است زوجين فقط همديگر را نبوسند يا وقتي وارد منزل مي‌شوند همديگر را در آغوش نگيرند. اما بعد از مدتي مي‌بينند كه مدت‌ها است به هم نگفته‌اند «دوستت دارم» و  يك نفر يا هر دو از هر نوع لمس و رابطه‌ جنسي فرار مي‌كنند.

 كاهش هم‌نشيني و معاشرت

يك ازدواج سالم بر پايه‌ي دوستي است. براي اينكه دو نفر با هم دوست باشند و با هم دوست بمانند، بايد با هم وقت بگذرانند.

وقتي زوجين از هم طلاق عاطفي مي‌گيرند، زمان‌هاي معاشرتشان به شدت كاهش مي‌يابد. ممكن است دير به خانه بيايند، بيشتر وقتشان را با دوستانشان صرف كنند يا هميشه به دنبال جوركردن بهانه‌اي باشند تا كمتر در كنار همسرشان قرار بگيرند.

به اشتراك نگذاشتن مشكلات و نگراني‌ها

در يك زندگي مشترك سالم، افراد نگراني‌ها و مشكلاتشان را با هم سهيم مي‌شوند، از هم مشورت مي‌گيرند و موقع مواجهه با اضطراب‌ها و تنش‌هاي حاصل از زندگي اجتماعي و شغلي به همسرشان پناه مي‌آورند. بعد از طلاق عاطفي اين اتفاق متوقف مي‌شود و همسران ديگر هم‌فكر و هم‌دل نيستند.

 انتقاد و شماتت بيش‌ازحد

وقتي دو نفر از نظر عاطفي به هم وابسته هستند، ويژگي‌هاي مثبت همديگر را بيشتر مي‌بينند و با تعريف كردن از همديگر به هم اعتماد به نفس مي‌دهند. اما جدايي عاطفي آدم‌ها را نسبت به ويژگي‌هاي منفي و نقطه‌ضعف‌هاي طرف مقابل حساس مي‌كند و باعث مي‌شود كه همسران به علت بي‌علاقگي به همديگر مدام  از طرف مقابل انتقاد كنند و حتي گاهي ديگري را تحقير كنند.

گاهي همسران براي فرار از طلاق عاطفي به سرگرمي‌هاي خارج از خانواده پناه مي‌برند

افزايش سرگرمي‌هاي خارج از زندگي مشترك

با كم شدن جذابيت زوجين براي همديگر و جدايي عاطفي، آن‌ها به فعاليت‌هايي خارج از زندگي مشترك روي مي آورند و ترجيح مي‌دهند معاشرت‌ها و تفريحاتشان بدون حضور همسرشان باشد. مثلاً ممكن است در انواع كلاس هاي آموزشي، ورزشي و تفريحي ثبت نام كنند و بدون همسرشان به مسافرت و مهماني بروند.

ناتواني در حل مشكلات و تعارضات

همسراني كه از هم طلاق عاطفي گرفته‌اند، براي حل مشكلاتشان خسته و نا‌اميدند و در پيدا كردن راه‌حل و حل‌وفصل منطقي تعارضات ناتوانند. در نتيجه بيشتر وقتشان صرف بحث و جدل و مشاجره مي‌شود يا اينكه به كل سكوت مي‌كنند و ترجيح مي‌دهند هيچ مشكلي را با هم در ميان نگذارند.

 غرق شدن در دنياي مجازي

گاهي استفاده‌ي بيش از حد از اينترنت، ساعت‌ها اتلاف وقت در دنياي مجازي و تماشاي بيش‌ازحد برنامه‌هاي تلويزيوني نتيجه‌ي طلاق عاطفي است. در حقيقت همسران به دليل كمبود رابطه‌ي صميمانه در زندگي مشتركشان، در دنياي مجازي غرق مي‌شوند. و در اين دنيا به دنبال تعاملات نزديك مي‌گردند. حتي گاهي اوقات افراد در دنياي مجازي به همسرشان خيانت مي‌كنند.

توجه بيش‌ازحد به فرزندان

بعضي مواقع وقتي زوجين از همديگر دور مي‌شوند، همه‌ي توجهشان را معطوف به فرزندشان مي‌كنند. در واقع آن‌ها با اين كار دارند خلاء عاطفي‌شان را پر مي‌كنند و با رسيدگي بيش از حد به فرزندان در تلاش هستند تا جدايي عاطفي را فراموش كنند.

خيانت

جدايي عاطفي، تنهايي افراد را به همراه دارد و كمبودهاي عاطفي و جنسي گاهي منجر به بي وفايي و خيانت مي‌شوند. اگر نيازهاي همسران در خانه و خانواده برطرف نشود، ممكن است خارج از محيط خانه و زندگي مشترك به دنبال يك شريك بگردند و حالا كه به صورت غيررسمي از همسرشان جدا شده‌اند، به صورت غير‌رسمي وارد ارتباط با شخص ديگري هم بشوند.

گاهي اوقات زوج‌هايي كه دچار طلاق عاطفي شده‌اند، با آغاز ارتباط با شخصي ديگر، بر افسردگي و اضطراب‌هايشان غلبه مي‌كنند.

چرا طلاق عاطفي؟

بسياري از همسران دوست دارند بدانند كه چرا طلاق عاطفي اتفاق مي‌افتد و چه علل و عواملي در زندگي مشترك منجر به طلاق عاطفي مي‌شود.

زندگي مشترك حساس و پيچيده است و عوامل بسيار و متنوعي مي‌توانند بر كيفيت آن تأثير بگذارند. در اينجا به تعدادي از عواملي كه ممكن است به طلاق عاطفي بي‌انجامند، مي‌پردازيم.

عدم تفاهم

اگر همسران قبل از ازدواج از هم شناخت پيدا نكنند و از اعتقادات، علائق و سلايق هم باخبر نباشند، ممكن است بعد از ازدواج متوجه شوند كه با هم چيزي در اشتراك ندارند يا در مسائل خيلي كمي با هم تفاهم دارند. در اين صورت آن‌ها نمي‌توانند ارتباط صميمانه‌اي داشته باشند و با علاقه در كنار هم وقت بگذرانند.

تنوع طلبي

تنوع طلبي در همسران معمولاً منجر به خيانت مي‌شود. فرد تنوع‌طلب با اينكه از خانه و خانواده‌اي گرم و صميمي‌ برخوردار است و نيازهاي عاطفي و جنسي‌اش توسط همسرش برطرف مي‌شود، با شخص ديگري وارد رابطه مي‌شود و با دوري از همسرش و بي‌توجهي به او، شرايط طلاق عاطفي را به وجود مي‌آورد.

رابطه‌ي جنسي بي‌كيفيت و طلاق عاطفي مي‌توانند علت و معلول همديگر باشند

كيفيت بد رابطه‌ جنسي

رابطه‌ جنسي و رابطه‌ عاطفي با هم ارتباط تنگاتنگي دارند. اگر رابطه‌ جنسي دچار اختلال شود، مي‌تواند باعث جدايي عاطفي شود و اگر همسران در رابطه‌ عاطفي با هم دچار مشكل شوند، كيفيت رابطه‌ جنسي‌شان كاهش مي‌يابد.

مسئوليت‌هاي فرزندپروري

گاهي زوجين آنقدر غرق فرزندپروري مي‌شوند كه از همديگر غافل مي‌مانند. آن‌ها براي برطرف كردن نيازهاي فرزندانشان بيش‌ازحد كار مي‌كنند و همه‌ي تمركزشان بر اين موضوع است كه فرزندانشان در زمينه‌ي تحصيلي و ديگر زمينه‌ها  پيشرفت كنند. اين همسران بعد از مدتي به خود مي آيند و مي‌‌بينند كه همديگر را فراموش كرده‌اند.

مشكلات اقتصادي

مشكلات معيشتي و دغدغه‌هاي مالي مي‌توانند همه‌ي ابعاد يك زندگي مشترك را تحت‌تأثير قرار دهند. وقتي افراد از پس تأمين مخارج خود برنيايند، نگران و مضطرب مي‌شوند و عملكردشان در زندگي مشترك كاهش پيدا مي‌كند. فكر آن‌ها آنقدر درگير مي‌شود كه نمي‌توانند به هم محبت كنند و صميميت ميانشان كاهش مي‌يابد.

دشواري طلاق رسمي

گاهي همسران مي‌دانند كه مشكلاتشان عميق است و بهترين راه‌حل براي افزايش سلامت رواني‌شان طلاق است. اما مشكلات مالي‌اي مثل وابستگي اقتصادي زن، ترس از برچسب‌هاي اجتماعي بعد از طلاق، مشكلات مربوط به حضانت فرزندان و نگراني براي آينده‌ي فرزند بعد از طلاق، باعث مي‌شود كه همسران با وجود طلاق عاطفي زير يك سقف زندگي كنند.

ناتواني در مهارت‌هاي زندگي

در موارد بسياري با اينكه مشكلات ميان همسران سطحي و جزئي است، به دليل نا آگاهي از مهارت‌هاي زندگي نمي‌توانند يك رابطه‌ي صحيح كلامي با هم برقرار كنند، خواسته‌هايشان را بيان كنند و با مشورت براي حل مشكلشان راه حل پيدا كنند، در نتيجه از حل تعارضات باز مي‌مانند و به مرور زمان از هم دور مي‌شوند.

چه بايد كرد؟

اين‌طور نيست كه طلاق عاطفي هيچ راه‌حلي نداشته باشد.شما با مراجعه براي مشاوره طلاق ميابيد كه اگر همسران به آنچه بينشان مي‌گذرد آگاه باشند مي‌توانند تا حد زيادي جدايي عاطفي را برطرف كنند. ريشه‌يابي دوري‌ها خيلي مهم است. گاهي وقت‌ها با برطرف‌كردن مشكلات جنسي مي‌توان از لحاظ عاطفي هم به همديگر نزديك شد. در مواقعي كه توجه به فرزندان موجب طلاق عاطفي شده باشد، زوجين با اطلاع از اين موضوع مي‌توانند در زندگي روزمره جايي براي خود باز كنند و به هم نزديك شوند. كمك گرفتن از مشاور خانواده هم راهگشا است و فرآيند نزديكي دوباره را تسهيل و تسريع مي‌كند.

طلاق عاطفي: متأهل يا مجرد ، مشكلات بعد از طلاق ، نشانه هاي طلاق

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۰:۰۶ توسط:آيدانيتو موضوع:

مراحل خريد خدمت سربازان فراري 97

در اين مقاله به موضوع مراحل خريد خدمت سربازان فراري 97  و كسري خدمت سربازي خواهيم پرداخت. به سربازاني كه در رده سربازان فراري از خدمت قرار مي گيرند، توصيه مي كنيم در مقاله مراحل خريد خدمت سربازان فراري 97 با آيدانيتو همراه باشند تا به روند كاري خود پي ببرند.

در بازي در ايران از سال 1304 توسط رضاشاه برقرار شد و تاكنون تغييرات زيادي در روند اجرا و قوانين آن ايجاد گرديد. همان طور كه مطلع هستيد، دوره سربازي از 24 ماه به 21 ماه كاهش يافته است.

با توجه به اينكه برخي از افراد بر اين باورند كه دوره سربازي به هدر دادن عمر و بهترين سال هاي زندگي آنان است در تلاش براي كسري خدمت سربازي و عدم حضور در خدمت سربازي هستند.  سربازي براي تمام پسران كه وارد 19 سالگي مي شوند، واجب است مگر اينكه شامل دسته اي از افراد باشند كه در شرايط خاصي مجاز به خريد و يا كسري خدمت سربازيهستند.

فرايند اقدام خريد سربازان فراري

در اين مبحث قرار است از مرحله ثبت نام تا صدور كارت را به مشمولان  خدمت سربازي توضيح دهيم. به ادامه مقاله توجه كنيد.

 1. در مرحله اول نياز است سربازان فراري به دفاتر پليس +10 مراجعه كرده و پيش ثبت نام جريمه مشمولان غيبت را انجام دهند. لازم به ذكر است براي اين مرحله افراد مي بايست با مدارك كامل كه در مقالات مربوطه عنوان شده است، به دفاتر پليس+10 مراجعه نمايند.
 2. در اين مرحله پرونده مشمولان به معاونت وظيفه عمومي استان ارسال مي شود و مدارك ارائه شده در مرحله قبل با ضوابط و ابلاغيه ها تطبيق داده مي شود.
 3. بعد از تطبيق و صحت مدارك پيامك واريزي وجه از جانب سازمان وظيفه عمومي ناجا به مشمولان خدمت ارسال مي شود و داوطلبان مي بايست ظرف مدت 5 روز به دفاتر پليس + 10 مراجعه كرده و شماره حساب، شناسه واريز و ميزان مبلغ مشخص شده و فرم تعهدنامه محضري را دريافت نماييد.
 4. پس از واريز وجه به حساب و تكميل فرم تعهدنامه محضري مبني بر صحبت مدارك تحصيلي مشمولان، ظرف مدت 10 روز فيش واريزي و فرم تكميل شده را به دفاتر پليس +10 ارائه مي شود.
 5. در اين مرحله مدارك تكميل شده مشمولاني كه در زمان مقرر براي ثبت نام اقدام نموده اند، از طريق دفاتر پليس +10 به وظيفه عمومي محل سكونت ارسال مي شود.
 6. در مرحله بعدي ارجاع به يگان خدمتي و ارايه نامه مبني بر خريد سربازي و همچنين ثبت زمان هاي فرار مشمولان خدمت از سوي يگان خدمتي انجام مي شود.
 7. در مرحله بعد. ارائه نامه از سوي يگان خدمتي به دادسراي نظامي و پرداخت جريمه به دادسراي نظامي و ارائه نامه مبني بر پرداخت جريمه به نظام وظيفه انجام مي شود و از طريق حوزه وظيفه عمومي محل سكونت بررسي و تأييد مي شود و بعد پرونده به وظيفه عمومي استان جهت تأييد نهايي ارسال مي شود.
 8. مرحله بعد معرفي به صدور كارت معافيت در مورد پرونده هاي متقاضياني كه داراي تأييديه واريز در سامانه هستند، انجام مي شود.
 9. در مرحله آخر، كارت هوشمند معافيت سربازي صادر و به نشاني متقاضي ارسال مي شود.

اما آيا سربازاني كه پس از انجام چند ماه از خدمت سربازي دچار غيبت شده اند، شامل طرح خريد سربازي مي شوند؟كدام يك از سربازان فراري در دسته خريد خدمت سربازي جاي مي گيرند؟ پيشنهاد

مي كنيم براي اطلاع از سؤالات گفته شده به مقاله خريد خدمت سربازان فراري 97 مراجعه نماييد.

   مراحل خريد خدمت سربازان فراري ، خريد خدمت ايثارگران ، خريد خدمت سربازان فراري ، مدارك خريد خدمت ، ميزان جريمه خريد خدمت ، شرايط خريد خدمت ، فرايند خريد خدمت ، ثبت نام مشمولان مقيم خارج از كشور 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۱۶:۰۳ توسط:آيدانيتو موضوع:

بخشش خيانت

بخشش خيانت كار بسيار دشواري است. چون همسر خيانت‌كار پيمان و تعهد زناشويي را زير پا گذاشته است. اما مي‌توان گفت كه خيانت الزاماً يك رابطه را از اساس نابود نمي‌كند. با ارتباط و تعامل مناسب، نيت و قصد بازسازي دوباره‌ي زندگي مشترك و طي كردن مراحل روان‌درماني مي‌توان از خيانت گذر كرد و اين كاري است كه بسياري از زوج‌ها انجام داده‌اند.

شايد به نظر غيرقابل‌باور برسد، اما شواهد نشان مي‌دهند كه بعد از درمان اين زخم، روابط بعضي همسران قدرتمندتر شده است.

مسئوليت همسر خيانت‌كار

بعد از اينكه خيانت و رابطه‌ي خارج از ازدواج به پايان برسد و همه چيز مشخص شود، ممكن است كسي كه مورد خيانت واقع شده است دچار فروپاشي رواني شود، پي‌درپي سؤال بپرسد و نگران و مضطرب بشود.

اگر همسر خيانت‌كار تمايل دارد كه زندگي مشترك شكسته‌شده را انجات بدهد، بايد به احساسات جريحه‌دارشده‌ي همسرش توجه كند. در گذر از اين مرحله، همسر خائن مسئوليت سنگيني دارد و بايد با صبوري و رعايت نكات لازم همسرش را در اين غم بزرگ همراهي كند.

چطور بخشش خيانت امكان‌پذير مي‌شود؟

بخشش خيانت به اين معنا نيست كه اجازه بدهيم فرد خائن بدون تنبيه و مواجهه با عواقب كارش به راحتي به زندگي مشترك ادامه بدهد. بخشش خيانت يك الزام يا اجبار نيست و در مواردي كه فرد خائن پشيمان نيست يا مسئوليت رفتار اشتباهش را به عهده نمي‌گيرد، انتخاب فردي كه مورد خيانت واقع شده است، مي‌تواند خروج از آن زندگي مشترك باشد.

در صورتي كه همسر خائن احساس گناه نكند و نخواهد علت كارش را درك كند و در صدد جبران بربيايد، بخشش بي‌فايده است.

وقتي بخشش اتفاق بي‌افتد، قلب شكسته‌ ديگر شكنجه نمي‌بيند. درواقع اين بخشش پاداش به كسي است كه صدمه ديده و از اعتمادش سوء‌استفاده شده است. بازسازي اعتماد و صميميت ازدست‌رفته هرگز كار راحتي نبوده است و نيازمند تلاش بسيار است.

اگر اين اتفاق برايتان افتاده، با خيانت همسرتان مواجه شده‌ايد و او را پشيمان مي‌بينيد، بهتر است كه قبل از انجام هر واكنشي خوب فكر كنيد و حتماً به همراه همسرتان به درمانگري متخصص و با تجربه‌ي كافي در اين زمينه مراجعه كنيد.

خودتان هم مي‌‌توانيد با مطالعه و جست‌وجو در اين زمينه، آگاه‌تر شويد.

بخشش خيانت امكان پذير است اما آسان نيست

قدم‌هايي در راه بخشش خيانت

در ادامه مراحل و رفتارهايي را به عنوان قدم‌هايي در راه رسيدن به آمادگي براي بخشش خيانت به شما معرفي مي‌كنيم:

 • نام كسي كه به شما خيانت كرده را بنويسيد.
 • به خودتان اعتراف كنيد كه چقدر آسيب ديده‌ايد و چقدر ممكن است از همسرتان متنفر باشيد.
 • به زمان‌هايي فكر كنيد كه با رفتار و اعمالتان موجب نااميدي و رنجش ديگران شده‌ايد. همه‌ي ما در روابط عاطفي بدهكاري‌هايي داريم كه هرگز موفق به پرداختشان نشده‌ايم. هيچ كس كامل نيست. هيچ كس خالي از اشتباه نيست. همه‌ي ما گاهي احتياج به بخشيده شدن داريم. شايد ما هرگز كاري به هولناكي خيانت نكرده‌ايم اما تا زماني كه خودمان را برتر از ديگران بدانيم، قادر به بخشش نخواهيم بود.
 • تصميم بگيريد كه بار سنگين كار اشتباه همسرتان را به دوش بگيريد. شجاع باشيد و تصميم بگيريد كه با درد عظيم اين اتفاق مواجه شويد و از آن فرار نكنيد. وقتي اين كار را بكنيد، درد كم‌كم فروكش مي‌كند.
 • تصميم بگيريد كه ببخشيد. با صداي بلند به خودتان بگوييد: «من مي‌خواهم او را ببخشم.» اين تصميم بايد واقعي و از ته دل باشد.
 • انتظار نداشته باشيد كه تصميم شما براي بخشش خيانت همسرتان، موجب تغييري اساسي در او شود.
 • سعي كنيد همسرتان را درك كنيد. از خود بپرسيد كه او در حال حاضر چه حسي دارد؟ چطور به اين مسأله نگاه مي‌كند؟ چرا اين كار را انجام داده است؟ چه تجربياتي در زندگي آنقدر او را آسيب‌پذير كرده است كه همچين اشتباهي كند؟
 • به مزاياي بخشش فكر كنيد. اين تصميم شما را از درد و رنج گذشته رها مي‌كند و سلامت جسمي و رواني‌تان را افزايش خواهد داد.
 • به اين فكر كنيد كه از اين تجربه چه چيزهايي ياد گرفته‌ايد. در آينده چه كارهاي مفيدي مي‌توانيد انجام دهيد؟ چطور مي‌توانيد به ديگران كمك كنيد تا از اين درد مشابه گذر كنند؟ وقتي هدف دردي كه كشيديد را درك كنيد به خودتان كمك خواهيد كرد و بخششي كه انجام داده‌ايد را بي‌معني و بي‌ارزش نخواهيد ديد.
 • نقش خودتان را در رنجي كه كشيده‌ايد ببينيد و بپذيريد. مسلماً شما در وقوع خيانت تقصيري نداشته‌ايد. همسرتان ساده‌ترين و غيراخلاقي‌ترين تصميم را گرفته و نظر شما را هم نپرسيده، اما آيا در فروپاشي رابطه‌تان و رسيدن آن به چنين مرحله‌اي هيچ نقشي نداشته‌ايد؟ خوب به اعمال و رفتارتان در گذشته فكر كنيد و براي اصلاحات اساسي خودتان و نقشي كه در زندگي مشترك داريد، قدم برداريد.

بخشش خيانت يك فرآيند زمان بر و سرشار از انواع احساسات مثل خشم، غم، اضطراب و …. است. آنچه اهميت دارد اين است كه صبور باشيد و همراه با همسرتان از يك برنامه‌ي دقيق و هدف‌مند پيروي كنيد.

در ادامه مطالعه‌ي مقاله‌ي «خيانت در زندگي مشترك» را به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

بخشش خيانت ، علل و عوامل خيانت ، راهكارهاي پيشگيري از خيانت ، نشانه هاي خيانت را بيشتر بشناسيم ، خيانت در زندگي مشترك


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۱۹:۱۳ توسط:آيدانيتو موضوع:

پروژه كسري خدمت 97

در اين مقاله به موضوع پروژه كسري خدمت 97 پرداخته ايم.

با توجه به اين موضوع كه خدمت سربازي از سن 18 سالگي براى پسران اجبارى مي شود، قصد داريم آنها را با قوانين مختلف نظام وظيفه آشنا كنيم. لازم مي دانيم در ابتدا با مفهوم مشمول و سن مشموليت صحبت كنيم تا در طول مطالعه مقاله پيش رو با سردرگمي مواجه نشويد. در نظام جمهوري اسلامي ايران سن مشموليت 18 سالگي تمام تا 50 سالگي تمام مي باشد و افرادي كه وارد اين سن مي شوند در شمول قانون قرار مي گيرند و موظف هستند وضعيت خود سربازي خود را مشخص كنند.

طبق ماده 1 قانون خدت وظيفه عمومي تمامي افراد موظف هستند از جان و مال و ناموس مردم دفاع كنند و اجراي اين وظيفه بر تمام اتباع ذكور دولت جمهوري اسلامي ايران واجب است و هيچ فرد مشمول به خدمت سربازي را نمي توان از اين قانون معاف كرد. مگر به دلايل و شرايطي كه طبق قانون نظام وظيفه، كسري خدمت و يا معافيت دائم و موقت به مشمول واجد شرايط تعلق بگيرد.

يكي از مورادي كه موجب كسري خدمت سربازي است، پروژه كسري خدمت97 است كه در اين مقاله با جزئيات آن آشنا خواهيد شد. پروژه كسري خدمت به چه افرادي تعلق مي گيرد و در چه ارگان هايي پروژه كسري خدمت ارائه مي شود. شرايط كسري خدمت و مدارك مورد نياز پروژه كسري خدمت چيست؟ نحوه ي گرفتن پروژه كسري خدمت چگونه است؟ اين ها سؤالاتي هستند كه در مقالات مرتبط در پروژه كسري خدمت 97 به آنها خواهيم پرداخت. به مشمولان خدمت سربازي توصيه مي كنيم در اين مقاله با آيدانيتو همراه باشند.

اخذ پروژه كسري خدمت

مشمولان خدمت كه قصد دارند از پروژه كسري خدمت 97 استفاده كنند، در دسته دو دسته قرار مي گيرند:

 1. نخبگان و استعدادهاي برتر
 2. ساير افراد (عادي)

در صورتي كه در دسته اول قرار داريد و از نخبگان و استعدادهاي برتر به حساب مي آييد، نحوه اخذ پروژه كسري خدمت را حتي خواهيد داشت و حتي با مدرك كارشناسي با مراجعه به سازمان هاي مربوطه مي توانيد از اين طرح استفاده كنيد، اين دسته از داوطلبان بعد از انجام پروژه تنها به مدت 2 ماه آموزش خواهند داشت.

در صورتي كه در دسته دوم قرار داريد و قصد داريد از پروژه كسري خدمت 97 استفاده كنيد، تنها با داشتن مدرك كارشناسي ارشد و دكتري مي توانيد براي اخذ پروژه اقدام كنيد. مشمولان خدمت كه داراي مدرك كارشناسي ارشد و دكتري دارند، مي توانند پروژه هاي مورد تأييد بنياد نخبگان نيروهاي مسلح را انجام دهيد و از مزاياي اين طرح استفاده كنيد.

تا به اينجا با افرادي كه مجاز به اخذ پروژه جهت كسري خدمت سربازي هستند آشنا شديد. در ادامه روند اقدام و مدارك مورد نياز به صورت مختصر و كوتاه توضيح داده شده است.

روند اخذ پروژه كسري خدمت

در ابتدا نياز است مدارك و رزومه خود را (و مدرك مربوط به عضويت در بنياد نخبگان را تهيه كنيد و با مراجعه به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح به سازمان مربوط به حوزه كاري خود معرفي خواهيد شد. با توجه به تمايل خود به يكي از ارگان ها و سازمان هاي مورد نظر مراجعه كرده و تكليف پروژه خود را مشخص كنيد (در انتخاب سازمان دقت كنيد و با توجه به شرايط پروژه و علاقه خود اين كار را انجام دهيد.)

پروژه هاي كسري خدمت با توجه به سختي و آساني (پروژه هاي كوچك و بزرگ) مدت زمان متفاوتي جهت كسر از خدمت را شامل مي شوند. لازم به ذكر است مشمولان عزيزي كه قصد انجام پروژه دارند، مي توانند موضوعي خارج از رشته تحصيلي خود انجام دهند.

به نكات زير توجه كنيد

 1. براي اخذ پروزه تنها نياز است كه دانشجوي ارشد بالاتر باشيد. (درصورتي كه سرباز و يا فارغ التحصيل نباشيد، مشكلي وجود ندارد)
 2. فارغ التحصيلان ليسانس (غير از دسته 1) نمي توانند از اين طرح استفاده كنند.
 3. اخذ پروژه و موضوع آن مي توانند با سازمان خدمت مغايرت داشته باشد.
 4. تنها اخذ 2 پروژه براي مشمولان خدمت مجاز مي باشد. (1 پروژه در حين خدمت سربازي، 2 پروژه قبل از اعزام به سربازي)
 5. به ازاي هر پروژه 2 تا 19 ماه كسري خدمت لحاظ مي شود.
 6. مشموليني كه داراي 8 سال غيبت هستند نسبت به مدرك تحصيليشان مي توانند نسبت به خريد سربازي خود اقدام كنند.
 7. در صورت وارد شدن به مرحله ساخت پروژه مدت كسري خدمت افزايش مي يابد (رشته هايي كه شبيه سازي هستند) (غيبت در خدمت سربازي مانع بررسي اين نوع كسري خدمت مي شود.)

به مشمولان خدمت توصيه ميكنيم بعداز مطالعه پروژه كسري خدمت 97 مقاله پروژه كسري خدمت 97را نيز مطالعه كنند.

مشموليني كه داراي مدارك تحصيلي هستند هر كدام مي توانند نسبت به خريد سربازي اقدام كنند

 

معافيت كفالت مادربزرگ ، معافيت كفالت پدر ، فرايند اقدام معافيت كفالت ، معافيت كفالت برادر ، معافيت كفالت مادر ، شرايط معافيت كفالت ، انواع معافيت كفالت ، معافيت كفالت ،مدارك معافيت كفالت ، معافيت كفالت خواهر ، معافيت كفالت پدربزرگ


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ تير ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۴:۱۸ توسط:آيدانيتو موضوع:

زمان اعلام نتايج نهايي دكتري 97

زمان اعلام نتايج نهايي دكتري 97

آزمون دكتري امسال نيز همانند سال هاي پيش در اسفندماه سال جاري برگزار خواهد شد. ثبت نام آزمون ورودي دكتري (Ph.Dاز تاريخ 96/09/01 آغاز و تا 96/09/07 ادامه خواهد داشت. ثبت نام آزمون دكتري به صورت اينترنتي بوده كه همزمان با آن، دفترچه راهنماي ثبت نام در پايگاه سنجش آموزش كشور   منتشر مي شود.

سازمان سنجش در نيمه ي دوم بهمن ماه اطلاعيه هايي را مبني بر دريافت كارت ورود به جلسه و برگزاري آزمون در نشريه پيك سنجش و سايت اينترنتي سازمان انتشار مي نمايد كه متقاضيان شركت در آزمون مي توانند از هفته ي ابتدايي اسفندماه (3-1 اسفند) نسبت به دريافت كارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنماي آزمون از طريق سايت سازمان اقدام كنند.

سازمان سنجش زمان برگزاري آزمون ورودي دكتري را جمعه 14 اسفندماه 1396 اعلام نموده است و مطابق جدول زمانبندي نتايج دكتري به صورت كارنامه اينترنتي، در هفته آخر فروردين ماه 1397 از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي گردد.

از نيمه ي اول ارديبهشت ماه 1397 داوطلباني كه در آزمون دكتري مجاز شناخته شده اند، مي توانند با ورود به سايت سازمان سنجش اقدام به انتخاب رشته نمايند. شايان ذكر است كه  نتايج دكتري (Ph.D) سال 97، دهه ي اول شهريورماه اعلام مي گردد.

نحوه مشاهده ي نتايج نهايي دكتري 97

نتايج دكتري

داوطلبان عزيز مي توانند در بازه ي زماني مشخص شده توسط سازمان سنجش (دهه ي اول شهريورماه)، (در صورتي كه در دانشگاه سراسري مجاز شناخته شده و انتخاب رشته نموده اند، با ورود به سايت سازمان سنجش و در صورتي كه در دانشگاه آزاد مجاز شناخته شده و انتخاب رشته نموده اند، با ورود به سايت دانشگاه آزاد اسلامي  و با مراجعه به بخش دكتراي تخصصي)، كارنامه ي نهايي آزمون دكتري سال 97 را مشاهده نمايند.

نتايج دكتري97

شايان ذكر است كه به منظور مشاهده كارنامه خود مي توانيد به 2 روش اقدام كنيد. در روش اول جستجو بر اساس شماره داوطلبي، نام خانوادگي، نام، شماره شناسنامه و سال تولد صورت مي پذيرد. در نهايت با وارد نمودن كد امنيتي، مي توانيد نتايج نهايي دكتري 97 را مشاهده نماييد.

كارنامه نهايي دكتري 97

مطابق جدول زمانبندي منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور، زمان برگزاري آزمون ورودي دكتري (Ph.D) در روز جمعه 14 اسفندماه 1396 مي باشد. نتايج اوليه آزمون ورودي دكتري در هفته ي آخر فروردين ماه

اعلام مي شود.

داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته هستند، مي توانند بر اساس شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته  تحصيلي آزمون دكتري، نسبت به انتخاب و ثبت كد رشته محل هاي مورد نظر (حداكثر تا 50 كد رشته محل) (با توجه به رشته امتحاني خود) در بازه ي زماني تعيين شده توسط سازمان سنجش (نيمه ي اول ارديبهشت ماه 1397) اقدام نمايند و در نهايت تاريخ انجام مصاحبه را در واحدهاي دانشگاهي انتخابي، پيگيري نمايند.

نتايج نهايي آزمون ورودي دكتري (Ph.Dدر دهه ي اول شهريورماه اعلام مي شود كه مطابق آن، افراد (در صورت پذيرفته شدن) فقط در يك كد رشته محل پذيرفته مي شوند و در نهايت مي توانند كارنامه ي نهايي خود را نيز مشاهده نمايند.

در آزمون دكتري، به ترتيب اولويت انتخاب رشته، قبولي در يك كد رشته انجام مي پذيرد

زمان ثبت نام پذيرفته شدگان دكتري 97

با توجه به اينكه سازمان سنجش نتايج نهايي آزمون ورودي دكتري (Ph.Dسال 1397 را در دهه ي اول شهريورماه منتشر مي كند، پذيرفته شدگان بايستي زمان ثبت نام را از طريق دانشگاهي كه در آن پذيرفته شده اند، پيگيري نموده و با در دست داشتن مدارك لازم جهت ثبت نام به صورت حضوري و يا اينترنتي نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

نتايج دكتري

نتايج دكتري97

انتخاب رشته كنكور ، انتخاب رشته رياضي ، انتخاب رشته تجربي ، انتخاب رشته هنر ، انتخاب رشته انساني ، انتخاب رشته زبان ، خريد خدمت ، خريد سربازي ، مشاوره خانواده ، نتايج كنكور ، نتايج نمونه دولتي  ، پاسخ نامه كنكور زبان 97 ، مديريت استرس قبل از كنكور ، پاسخ نامه كنكور تجربي 97 ، پاسخ نامه كنكور هنر 97 ، تخمين رتبه كنكور 97 ، پاسخ نامه كنكور انساني 97 ، نكات بعد از كنكور 97 ، نقش والدين در كنكور فرزندان ، دكتري بدون آزمون ، دكتري بدون كنكور ، كارشناسي بدون كنكور ، ثبت نام كارشناسي بدون كنكور پيام نور ، رشته هاي كارشناسي پيام نور بدون كنكور ، ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد ، ارشد بدون كنكور


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۰۶:۳۲ توسط:آيدانيتو موضوع: